Igrači iz industrije kritikuju 'Beasts of No Nations' 15 nominacija za filmske nagrade u Gani

ZABAVA

Nekoliko lokalnih igrača iz filmske industrije oštro je kritikovalo Ghana Movie Awards jer su ratnoj drami Caryja Jojija Fukunage dali, ' Zvijeri bez naroda' 15 nominacija, nakon što su objavljene na svečanosti u Silverbird Cinemas, petak, 18. prosinca.



Temeljen na istoimenom romanu Uzodinme Iweale, 'Beasts of No Nation' snimljen je u Gani, a glume Idris Elba, Ama K. Abebrese, Abraham Attah, Grace Nortey, David Dontoh i Opeyemi Fagbohungbe. No, lokalni filmski igrači tvrdili su da činjenica da je film snimljen u Gani ne znači da je dovoljno ganski film da osvoji 14 nominacija za Gana Movie Awards.



Uznemireni igrači iz industrije viđeni su kako vidno raspravljaju o zaslugama  „Beasts of No Nation“ za dodjelu filmskih nagrada Ghana Movie Awards u predvorju kina Silverbird Cinemas. Glumac i redatelj, Eddie Nartey, koji je bio jedan od nesretnih dionika filma u Gani, kasnije je na svojoj Facebook stranici objasnio zašto smatra da 'Beasts of No Nation' nije trebao biti nominiran.

  Industry Players Slam'Beasts Of No Nations' 15 Nominations in Ghana Movie Awards
Eddy Nartey izražava svoje stavove u TV intervjuu pored Ame K Abebrese iz Beasts Of No Nation

Nastavio je:



Prema Fredu Nuamahu, osnivaču i izvršnom direktoru Ghana Movie Awards, svaki film  'koji je proizveo Ganac' kvalificira se za nagrade. Kao producente filma naveo je Tonyja Tagoea i Dannyja Damaha, što je razlog zašto su se Beasts Of No Nation kvalificirale za nagradu. Beasts Of No Nation IMDb stranica navodi Daniela Damaha kao glavnog producenta za Ganu i Tonyja Tagoea kao koproducenta.

15 nominacija za Ghana Movie Awards Beasts Of No Nation uključuje najbolji film, otkriće godine (Abraham Attah), najboljeg glumca u glavnoj ulozi (Abraham Attah), najbolju šminku i frizuru (Chris Burgoyne i Rita Parklo), najbolje miksanje zvuka (Geoffrey Patterson), Najbolja garderoba i kostim (Jenny Eagan/ Kayla Afriyie Frimpong), Najbolja montaža (Mikkel E.G Nielsen), Glazba - originalna glazba (Dan Romer), Najbolja režija (Cary Joji Fukunaga) Najbolji produkcijski dizajn (Tony Tomety i Miles) Kristian), najbolji vizualni efekti (Kevin Bitters), najbolja fotografija (Cary Joji Fukunaga), glumac u sporednoj ulozi (Idris Elba), glumac u sporednoj ulozi (Emmanuel Affadzi) i najbolji scenarij (Uzodinma Iweala, Cary Joji Fukunaga) .

Potpuni popis nominacija:



GLUMAC U GLAVNOJ ULOZI

1. Oris Erhuero – Prokletnici

2. Prince David Osei – Last Night



3. Adjetey Annan – Plakat

4. Abraham Attah – Beast of No Nation



5. Henry Lover – Freetown

GLUMICA U GLAVNOJ ULOZI



1. Yvonne Nelson – Ako sutra nikad ne dođe

2. Nadia Buari – Imogen Brown



3. Lydia Forson – Adamovo pismo

4. Martha Ankomah – Shattered Lives

5. Joselyn Dumas – Srebrna kiša

GLUMAC U SPOREDNOJ ULOZI

1. Jimmy Jean-Louis – Prokletnici

2. Idris EIba – Zvijer nijedne nacije

3. Van Vicker – Da

4. Emmanuel Affadzi – Beast of no Nation

5. James Gardiner – Candle in the wind

GLUMICA U SPOREDNOJ ULOZI

1. Rebecca Acheampong (Becca) – Ako sutra nikad ne dođe

2. Sellorm Galley – Stol

3. Ama K. Abrebese – Prokletnici

4. Christabel Ekeh – Svijeća u divljini

5. Belinda Baidoo – Srebrna kiša

KOSTIMI & ORMARI

1. Ako sutra nikad ne dođe – Clara Asantewaa

2. I do - Elikem Kumord

3. Zvijer bez naroda – Jenny Eagan/Kayoa Afriyie Frimpong

4. 14:32 – Augustus Edgar Quartey

PISANJE PRILAGOĐENOG ILI ORIGINALNOG SCENARIJA

1. Ako sutra nikad ne dođe – Pascal Amanfo

2. Zvijer nijedne nacije – Uzodinma Iweala/Cary Fukunaga

3. Freetown – Melissa Larson / Garrett batty

4. Prokleti – Maxilian Claussen

5. Srebrna kiša – Juliet Asante

GLAZBA ORIGINALNA MUZIKA

1. Ako sutra nikad ne dođe – Berni Anti

2. Freetown – Kirk Sharpe

3. Prokletnici – Benjamin Wright

4. Zvijer nijedne nacije – Dan Romer

5. Nana znači kralj – Aleksandar Kuzba

GLAZBA ORIGINALNA PJESMA

1. Ako sutra nikad ne dođe – Berni Anti

2. Ja – Kobi Rana

3. Prokletnici – Benjamin Wright

4. Uzrok montiranja – Emmanuel Owusu Monkey Mensah Ansah

5. Zašto da se ženim 2 – D. Black

NAJBOLJA MONTAŽA

1. Freetown – Connor O’Malley

2. Zvijer nijedne nacije – Mikkel E. G. Nielsen

3. Prokletnici – Josh Levinsky

4. 14:32 – Kimi Frimpong

5. Poster – Abby Bawa

ŠMINKANJE I FRIZIRANJE

1. Ako sutra nikad ne dođe – Jana Siidaus Nahdi

2. Da – Christabel Jones

3. Prokletnici – arapski Ansah

4. Kartel – Lydia Ashietey

5. Zvijer nijedne nacije – Chris Burgoyne, Rita Parklo

VIZUALNI EFEKTI

1. Freetown – Davin Bekins

2. Ja radim - Enoch Obiri Opoku

3. Zvijer nijedne nacije – Kevin Bitters

4. Prokletnici – Ahmed El-Azma

5. 14:32 – Charles McCarthy

PROIZVODNI DIZAJN

1. Zvijer nijedne nacije – Tony Tomety / Miles Kristian

2. Ako sutra nikad ne dođe – D. J. Vagas

3. Prokletnici – Davide De Stefano

4. Ja – Ada Chibuife 5. Freetown – Albert Aidoo / Courage Wormenor

KINEMATOGRAFIJA

1. Kartel – John Passah

2. Ako sutra nikad ne dođe – Rex Perbi

3. Freetown – Jeremy Prusso

4. Zvijer bez naroda – Cary Joji Fukunaga

5. Prokletnici – Nicholas K. Lory

MONTAŽA I MIKSANJE ZVUKA

1. Nana znači kralj – Aleksandar Kuzba

2. Freetown – George Dankwa

3. Zvijer bez naroda – Geoffrey Patterson

4. Ako sutra nikad ne dođe – Berni Anti

5. Prokleti – Gernot Fuhrmann

REŽIJA

1. Freetown – Garrett Batty

2. Ako sutra nikad ne dođe – Pascal Amanfo

3. Zvijer nijedne nacije – Cary Fukunago

4. Prokleti – Nana Obiri Yeboah

5. 14:32 – Kwesi Apenteng Quartey

NAJBOLJA SLIKA

1. Zvijer nijedne nacije – Tony Tagoe/ Danny Damah (producenti)

2. Ako sutra nikad ne dođe – Yvonne Nelson (producentica)

3. Prokletnici – Nicholas K. Lory (producent)

4. Srebrna kiša – Juliet Asante (producentica)

5. Ja – Kafui Danku (producent)

6. 30 dana u Atlanti – A. Y. (producent)

7. Svijeća u vjetru – Abdul Sallam (producent)

8. Freetown – The Best Of Adam Abel Garret Batty (producenti)

9. Cartel – Dayan Fields (producent)

NAJBOLJI GLUMAC AFRIČKA SURADNJA

1. Enyimma Nwigwe – Srebrna kiša

2. Ramsey nouah – 30 dana u Atlanti

3. De Deyemi Okanlawon – Ako sutra nikad ne dođe

4. Vaš Isaac – The corned help

NAJBOLJA GLUMICA AFRIČKA SURADNJA

1. Ure Eke – Srebrna kiša

2. Mercy Johnson – 30 dana u Atlanti

3. Patience Ozokwor – Mama Afrika

4. Ini Edo – Dok si spavao

5. Rachael Oniga – The corned help

OTKRIĆE GODINE

1. Abraham Attah – Beast of No Nation

2. Emmanuel Affadzi – Zvijer nijedne nacije

3. Ophelia Dzidzornu – Prokletnici

4. Jessica Larnyoh – Da

5. Stonebwoy – Sretan dan smrti

6. General Ntatea – Kalybos u Kini

7. Deborah Vanessa – 14:32

8. Becca – Ako sutra nikad ne dođe

9. Belinda Lion – Kraljevski dijadem

10. Princeza Shingle – Zašto bih se udala

OMILJENI GLUMAC

1. Majid Michel

2. Ivan Vjera

3. Ljuskavi

4. Bismark Šala

5. Kwadwo Nkansah

6. Akrobeto

7. Adjetey Ostalo

8. Otac Koo

9. Kwaku Manu

10. Van Vicker

OMILJENA GLUMICA

1. Rose Mensah - Najbolje od Rose Mensah

2. Milost Asiedu

3. Majka Serwa

4. Emelia Brobbey

5. Djed Ama McBrown

6. Yvonne Nelson

7. Jackie Appiah

8. Ahoufe otac

9. Julija Ibrahim

10. Nadia Buari

KRATKI FILM

1. Gaxorzozor

2. Ljubav u vrijeme Odwire

3. Datum

4. Lopov 5.

Plač

KRATKI ANIMIRANI FILM

1. Nasir (podmićivanje pošlo po zlu)

2. Hogan toons

3. Perkuliarni život pauka

4. Agradu

5. Budite kratki

NAJBOLJI DOKUMENTARNI FILM

1. Komabu – za

2. Pseće priče-